ساقدوش عروس

ساقدوش عروس

ساقدوش عروس

ساقدوش عروس

ساقدوش بودن یکی از رسوم سنتی از قدیم تا به امروز می باشد که در بسیاری از فرهنگ ها وجود دارد.

ساقدوش عروس و داماد کسانی هستند که عروس و داماد را از اول روز عروسی و آماده شدن همراهی می کنند تا زمانیکه مراسم تمام شده و دست آنها را در دست یکدیگر قرار دهند. یک ساقدوش خوب از اوایل کارهای روز عروسی باید کنارعروس خانم حضور داشته باشد، از کمک کردن وی به آماده شدن تا رفتن به آرایشگاه و آتلیه و در مراسم همگی وظایفی مشخص برای ساقدوش عروس در نظر گرفته شده است. اما یکی از وظایف این ساقدوش ها تن کردن لباس هایی زیبا و یکدست و قرار گرفتن کنار عروس و داماد در آتلیه و سالن عروسی می باشد.
معمولا تعداد ساقدوش ها با تعداد مهمان ها ارتباطی مستقیم دارد. البته نباید فراموش کرد که گاهی عروس و داماد این تعداد را مشخص می کنند در هر صورت باید بدانید سه تا ۴ جفت ساقدوش کفایت می کند.

لباس ساقدوش 

معمولا برای اینکه مجلس زیباتر باشد ساقدوش ها باید لباس های هماهنگی بپوشند. می توان از میان مدل های و ژورنال های متفاوت برای ساقدوش ها لباس زیبا انتخاب نمود اما باید دقت داشت اگر لباس های یک شکل انتخاب نمی کنید ولی طرح کلی لباس و رنگ ست باشد و حتی اگر جنس پارچه نیز یکسان باشد بیشتر به زیبایی کمک می کند.
همه ی ساقدوش ها باید لباس بلند یا کوتاه استفاده کنند تا هماهنگی زیادتری بین آنها دیده شود اما نیازی نیست که رنگ مو و مدل ساقدوش ها یکی باشد این مورد را خود آنها می توانند تعیین کند مثلا شاید یک شنیون خاص به چهره ی بعضی از انها سازگار نباشد و سبب شود بد چهره دیده شوند.

کادوی ساقدوش‌ها

با اینکه کادوی ساقدوش جز موارد ضروری نیست ولی اگر توانایی خرید کادو را دارید می توانید برای ساقدوش ها کادوی حتی کوچک بخرید تنها برای اینکه آنها کادو را به عنوان یادگار از مراسمتان داشته باشند. اگر می خواهید هزینه ها را کم کنید می توانید عکسی را که با ساقدوش ها گرفته اید فردای روز عروسی و در مراسم پاتختی وپاگشا به آنها هدیه بدهید.

هزینه لباس ساقدوش‌ها

تشریفات معمولا خود وظیفه دارد که هزینه لوازم و تجهیزات و لباس ساقدوش ها را بر عهده گیرد . اما اگر می خواهید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید برای اینکار بودجه جداگانه ای قرار بدهید تا بتوانید برای آنها لباس و کفش و … به صورت هماهنگ خریداری نمایید تا تشریفات عروسی بدون هیچ مشکل و عیبی برگزار گردد.
اما اگر نمی توانید این بودجه را تهیه کنید می توانید برای ساقدوشهای عروس و داماد یک رنگ شاد را انتخاب کنید و از آنها بخواهید لباسی هماهنگ با رنگ بپوشند اگر برایتان مقدور است به مهمانان خود مخصوصا خانم خواهش کنید که لباس هم رنگ با ساقدوش ها نپوشند تا ساقدوش ها در شب عروسیتان به چشم بیایند و جشنتان را با شکوه تر جلوه دهند.
با تشریفات مجالس ستاره طلایی در تماس باشید.

آخرین ویرایش در: 03 ارديبهشت, 1397
به اشتراگ گذاشتن این پست

ارسال یک نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.