تاج عروس

تاج عروس

تاج عروس

تاج عروس

تاج عروس یکی از المان های مهم آرایش عروس محسوب می شود که تقریبا وجود آن بر روی سر عروس ضروری احساس می شود. تاج عروس در انواع مختلفی وجود دارد که هر روزه طرح های جدیدتری از آن نیز وارد بازار می گردد.

آراستگی و باشکوه بودن از ویژگی بارز برگزاری مجالس عروسی است.یکی از مواردی که در آراستگی عروس به کارمیرود تاج عروس است.تاج های عروس رنگ ها و انواع مختلفی دارند. همچون لباس عروس، تاج ها هم تنوع زیادی دارند و نسبت به رنگ پارچه ی پیراهنتان میتوانید تاج مناسب پیدا کنید. اما در بازار و آرایشگاه های مختلف تا دلتان بخواهد تاج پیدا می شود.
استفاده از تاج یا گل سر بستگی به سلیقه ی فردی دارد، برای انتخاب بهترین مدل تاج یا گل سر از آرایشگر میتوان مشورت گرفت، چرا که مدل مویی که در نظر گرفته است، تاثیر زیادی در انتخاب تاج مناسب خواهد داشت.

 انواع تاج ها

تاج پرنسسی: تاج های پایه بلند و ظریفی هستند که نگین های زیادی ندارند. اگر می خواهید عروس شیک و ساده ای باشید و این مدل تاج های بلند به چهره شما می آیند، انتخاب این تاج ها بهترین گزینه برای شماست.
تل عروس: تل هایی پر نگینی هستند که به صورت پهن یا باریک ساخته شده اند. عروس هایی که می خواهند موهایشان خوابیده باشد باید این تاج ها را انتخاب نمایند. برخی از تل ها هم به صورت نیمه هستند و فقط گوشه ای از سر را می پوشانند یا با سنجاق یا شانه روی موها به صورت صاف یا کج محکم می شوند.
هد بند نگین دار: اگر می خواهید تاج شما خیلی متفاوت باشد نمونه هایی را انتخاب کنید که به صورت هد بند روی پیشانی قرار می گیرند. این مدل تاج ها بیشتر برای عروس هایی مناسب است که پیشانی بلندی دارند یا می خواهند خیلی خاص و متفاوت شوند.
تاج ژله ای: تاج های انعطاف پذیری هستند که خاصیت ارتجاعی دارند. به سادگی روی سر خم می شوند و حالت می گیرند. این تاج ها معمولا زرق و برق زیادی دارند و با نگین، برگ و مروارید های ریز و درشت تزئین می شوند. در میان تاج های ایرانی این مدل را زیاد می بینید.
تاج های دست ساز: اگر کمی خلاقیت دارید و در زمینه انجام کارهای هنری کم و بیش با تجربه هستید، به شما پیشنهاد می کنیم برای تهیه تاج عروسی دست به کار شوید.
با تشریفات ستاره طلایی ماندگار در تماس باشید.
09123599629 - 02122132449

نکات طلایی در انتخاب تاج

مدل موی عروس:
تاج های پرنسسی برای موهای باز یا شینیون پایین و تاج های هدبندی که روی پیشانی قرار می گیرند،برای مدل موهایی که بالا شینیون شده است و بیشتر در مراسم هایی مانند نامزدی و عقد کاربرد دارد.
رنگ موی عروس:
رنگ موهای یکدست و ساده با تاج شلوغ و موهای مش شده با تاج ساده همخوانی ندارد.
مدل صورت عروس:
تاج های کوتاه و نیم دایره با طرح هلالی برای صورت های کشیده مناسب است و تاج های کشیده و بلند برای صورت های گرد پیشنهاد میشود.
‎مدل سرویس عروس:
‎اگر سرویس عروس دارای چند مروارید باشد،از،تاجی با تزیین مروارید استفاده کنید ،به یاد داشته باشید که از نگین یا مروارید به اندازه ی کم استفاده کنید،در ضمن رنگ تاج را میتوانید هم رنگ سرویس طلای خود انتخاب کنید یا اگر در سرویس طلا،نگین رنگی دارید،تاجی با همان رنگ سنگ یا نگین انتخاب کنید.
مدل لباس عروس:
مدل لباس عروس و تاج با هم رابطه ی معکوس دارند،به این ترتیب که اگر لباس و تور عروس ساده و کم نگین باشد،مدل تاج را میتوانید پر زرق وبرق انتخاب کنید.ولی اگر لباس عروس پر از نگین و دانتل شلوغ باشد،بهترین انتخاب برای شما ساده ترین تاج خواهد بود.
اختلاف قدی عروس و داماد:
اگر اختلاف قدی کم باشد،به هیچ عنوان از کفش عروس پاشنه بلند و تاج بلند یل شینیون بالا استفاده نکنید. برعکس اختلاف قدی زیاد را میتتوانید با کفش پاشنه بلند و تاج بلند و نوک تیز به حداقل برسانید.
وزن تاج:
حتما به وزن تاج دقت کنید،اگر تاجتان سنگین باشد،ممکن است بعد از چند ساعت شما را کلافه کند،خصوصا اگر از آن دسته افرادی هستید که زود خسته میشوید و یا عوامل محیطی باعث سردرد شما میشوند،حتما از تاج های ژله ای که قابل انعطاف و سبک هستند،استفاده کتید.

 

آخرین ویرایش در: 03 ارديبهشت, 1397
به اشتراگ گذاشتن این پست

ارسال یک نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.