دسته گل عروس

دسته گل عروس

دسته گل عروس

دسته گل عروس

بخش مهمی از مراسم عروسی , دسته گل عروس است که نمی‌توان از کنار آن به سادگی عبور نمود و آن را به صورت تصادفی انتخاب کرد.

دسته گل عروسی یک بیان بزرگ و بی پایان عاشقانه است. امروزه در تمام مراسم عروسی، عروس خانم ها دسته گل به همراه دارند و بخش مهمی از وسایل عروس به شمار می رود که این امر اشنایی با کاربرد و اهمیت و چگونگی انتخاب و انواع ان را کاری واجب و ضروری برای هر عروس و داماد کرده است.

انتخاب دسته گل

۱. سعی کنید گل‌های فصل را انتخاب نمایید.
گل‌های فصل، نه تنها تازه‌تر و ارزان‌تر هستند، بلکه با محیط و آب و هوا نیز سازگاری بیشتری دارند. گل‌های رُز در فصل تابستان، گل‌های لاله و نرگس در فصل بهار، زنبق در فصل پاییز و نیلوفر در فصل زمستان بسیار مناسبند.
۲. گل‌های مقاوم را انتخاب کنید.
گل‌هایی را انتخاب کنید که به آسانی پژمرده نشوند و بتوانند ساعت‌ها بدون آب تر و تازه باقی بمانند. به‌عنوان مثال رزهای هلندی، لیلیوم‌های هلندی، ارکیده و آفتابگردان گزینه‌های مناسبی هستند. بهتر است در این مورد با گل‌فروش‌ها مشورت نمایید.
۳. در هنگام انتخاب دسته گل عروس، مدل لباس عروس را در نظر داشته باشید.
شکل و مدل لباس عروس در انتخاب مدل دسته گل عروس خیلی تاثیرگذار است. به‌عنوان مثال، لباس عروس بلند، باریک و ساده، با دسته گل آبشاری با گل‌های ارکیده تناسب دارد، در حالی که یک لباس کامل و پف‌دار که طرح‌ها و جزئیات زیادی دارد، با یک دسته گل کوچک بیشتر هماهنگ است.
4. خاطرات و علاقه‌مندی‌های شخصی خود را در نظر بگیرید.
از خاطرات و رویاهای خود الگو بگیرید تا یک حس خاطره‌انگیز را در مراسم خود تجربه کنید. به‌عنوان مثال اولین دسته گلی که از نامزد خود هدیه گرفتید چه نوع گل‌هایی داشت؟ یا در دوران کودکی خود چه گلی را از همه بیشتر دوست داشتید؟ از این ایده‌ها در طراحی دسته گل خود استفاده کنید.
۵. یک نوع گل در دسته گل خود استفاده کنید.
سادگی گاهی شیک‌ترین مدل است. در سال‌های اخیر، دیگر استفاده از چند نوع گل در دسته گل عروس مرسوم نیست. در حال حاضر در تزئین دسته گل‌های عروس، فقط از یک نوع گل استفاده می‌کنند و مدل‌های ترکیبی دیگر از مد افتاده است. یک دسته از لاله‌های سفید یا صورتی و یا یک دسته گل از گل‌های رُز قرمز رنگ می‌تواند انتخاب خوبی باشد.
حتما شما هم شاهد پرتاب کردن دسته گلی که عروس به سمت مهمانان مجرد خود پرتاب می کند بوده اید. همان زمانی را که دست های افراد مجرد فامیل برای دریافت آن دسته گل بالا آمده و برای دریافت آن به شوخی و جدی تقلا می کنند.
شاید انتخاب دسته گل عروسی برای عروس و هماهنگی آن با سایر وسایل مراسم برای او از اهمیت برخوردار باشد؛ اینکه چه دسته گلی را در دست گرفته و با خود حمل کند برایش بسیار مهم است.

تم رنگی

تم رنگی دسته گل، اهمیت بسیار بالایی دارد. اگر تم رنگی دسته گل شما با یکی از رنگ‌­های تم کلی مراسم عروسی تضاد داشته باشد، قطعا از زیبایی کلی آن کاسته می­‌شود. همچنین، بهتر است دسته گل شما از رنگ­‌های روشن زیادی تشکیل نشده نباشد، زیرا رنگ­‌های متضاد و متفاوت، ظاهر خوبی در عکس­‌ها ایجاد نخواهد کرد.

آخرین ویرایش در: 23 اسفند, 1396
به اشتراگ گذاشتن این پست

ارسال یک نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.