حلقه عروس

حلقه عروس

حلقه عروس

حلقه عروس

خرید حلقه ازدواج یکی از سخت‌ ترین خریدها میباشد، چرا که هم زمان زیادی لازم دارد و هم این‌که انتخاب یک حلقه مناسب که مورد پسند زوجین باشد، کار سختی است. از این‌رو زوجین باید تلاش کنند تا حلقه‌ای را انتخاب کنند که بتوانند تا آخر عمر آن را در دست داشته باشند و طی روز مزاحم کارهای روزمره‌ شان نباشد.

طی سال‌های اخیر تنوع در حلقه‌های ست آن‌چنان زیاد شده که شاید هر یک از زوجین برای انتخاب حلقه مورد نظرشان نیاز به چند روز بررسی بازار داشته باشند.

چند نکته درمورد حلقه

از همان اول کار دنبال انگشترهای بزرگ و پرنگین نباشید. آن‌ها حلقه به شمار نمی آیند. حلقه خیلی ظریف است و روی آن یک ردیف نگین یا یک نگین درشت کار شده است. شما حتی می‌توانید یک حلقه طلایی ساده را به عنوان ست حلقه ازدواج انتخاب کنید. اما بعدا می‌توانید برای جشن ازدواج یک انگشتر پرنگین را برای روی حلقه ازدواجتان بخرید. دقت کنید که حلقه و انگشتر شما باید با یکدیگر هماهنگی رنگ و جنس داشته باشند.اگر مثل خیلی از زوج‌ها، نسبت به رنگ و شکل حلقه ازدواج‌تان حساس هستید و مدل‌های موجود در بازار را نمی‌پسندید، می‌توانید یک مدل حلقه ازدواج را که می‌پسندید، انتخاب کرده و یک جواهرسازی معتبر پیدا کنید و از او بخواهید مشابه آن حلقه را برایتان بسازد. دقت کنید حتما مهم است جواهرساز شما در این کار متبحر باشد و حلقه شما را دقیقا با همان ظرافت مورد نظرتان بسازد.
تا حد امکان از خرید حلقه‌هایی که خیلی به دست شما تنگ و جفت و جور است، خودداری کنید. بالاخره قرار است شما این حلقه را یک عمر به دست کنید. در طول این سال‌ها ممکن است چاق شوید و حلقه شما دیگر قابل استفاده نباشد. اگر حلقه شما اندکی گشاد باشد می‌توانید آن را تنگ کنید ولی به دست کردن حلقه تنگ، بسیار دشوار است.

حلقه

مراسم مختلف در هر کشوری مطابق با فرهنگ و آیین آن کشور برگزار می‌شود. در این میان جشن ازدواج و عروسی یکی از مهم‌ ترین مراسمی است که هر کشور آداب و رسوم خاصی در برگزاری آن دارد. اما جالب است بدانید در اکثر فرهنگ‌ها هنگام پیمان بستن (عقد) حلقه‌ی ازدواج توسط زوجین در انگشت چهارم از دست چپ قرار می‌گیرد که برگرفته از حلقه‌ی مهر در آئین میترائیسم ایران است و به معنای تعهد به عشقی پایدار است.
حلقه‌ی ازدواج پیشینه‌ی تاریخی دور و درازی دارند. اولین و جالب‌ترین نکته‌ در مورد حلقه بحث دایره بودن آن است. دایره یا حلقه انتهایی ندارد و استفاده از آن در مراسم ازدواج نمادی از عشق بی‌پایان بین مرد و زن است. و دلیل این‌که در انگشت چهارم از دست چپ قرار می‌گیرد این است که طبق باور گذشتگان این انگشت ارتباط نزدیکی با قلب داشته و می‌تواند به عنوان نمادی از عشق و محبت درونی همواره با کانون عشق و محبت انسان یعنی قلب در ارتباط باشد.
 در کشور ما در مراسم آشنایی که قبل از مراسم عقد برگزار می‌شود حلقه‌ی ساده‌ای نیز توسط خانواده‌ی داماد به عروس خانوم پیشکش می‌شود. اما حلقه‌ی ازدواج در اصل انگشتری است که در مراسم عقد عروس و داماد به دست می‌کنند.
انتخاب مدل حلقه‌ی ازدواج کاملاً سلیقه‌ای است. از آنجایی که این حلقه همیشه باید در انگشت زوجین باشد لذا بعضی افراد ترجیح می‌دهند حلقه‌ی ساده‌ای انتخاب کنند که راحت باشد و دستشان را اذیت نکند. در مقابل گروه دیگر دوست دارند حلقه‌های پر زرق و برقی را انتخاب کنند و مسئله‌ی راحت بودن دست زیاد برای آن‌ها مهم نیست.

 

آخرین ویرایش در: 29 بهمن, 1396
به اشتراگ گذاشتن این پست

ارسال یک نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.