كارت عروسى

كارت عروسى

كارت عروسى

کارت عروسی

کارت عروسی یا کارت دعوت دعوتنامه‌ ای رسمی است که برای مهمانان احتمالی یک مهمانی رسمی (مانند مجلس نامزدی، جشن عقد، عروسی و یا عزاداری) ارسال می‌گردد و از آنان رسما برای حضور در آن مراسم دعوت می‌شود .

بعد از پشت سر گذاشتن تمام تشریفات و رسیدگی به تمام مسائل مهم جشن عروسی، انتخاب کارت دعوت عروسی جزو کارهای فانتزی و جذابی است که عروس و داماد با همراهی هم انجامش می دهند.ممکن است بعضی از زوج ها اعتقاد داشته باشند که کارت عروسی صرفا برای اطلاع رسانی زمان و مکان عروسی است و نباید برای آن وقت و هزینه ی زیادی صرف کرد چون پس از عروسی دور انداخته می شود.
ولی باید به این نکته اشاره کرد که کارت های عروسی نشانه ای از سلیقه ی عروس و داماد است و بی شک حتی اگر یک نفر از مهمانان علاقمند به آرشیو کردن کارت های عروسی باشد، ما باید سعی کنیم نظر او را جلب نماییم.بهترین متن، بهترین طراحی و بهترین کارت دعوت، می تواند پیک خوبی برای دعوت به مراسم عروسی ما باشد.
کارت عروسی برای دعوت ممکن است به‌ صورت دست‌ ساز و دست‌نویس و یا با یکی از روش‌های چاپ طراحی و تهیه گردد. امروزه به دنبال خواسته و تقاضای مشتریان، تنوع کارت‌ها از لحاظ طرح و شکل، بسیار زیاد شده. در حالی که در گذشته این تنوع به چند طرح ساده خلاصه می‌شد.
جنس کارت دعوت نیز ممکن است بسیار متفاوت طراحی گردد. از کاغذ و مقوا، پارچه ابریشمی و مخمل و حتی حصیر و چوب نیز ممکن است برای ساخت کارت دعوت استفاده شود. معمولاً بر روی کارت‌های چاپی پس از چاپ نیز عملیاتی صورت می گیرد.آغشته کردن با اکلیل و درج پاپیون یا نگین و مونتاژ آن معمولاً با دست انجام می‌پذیرد. امروزه در کارت عروسی های جدید از اشکال فانتزی استفاده زیادی می شود. کارت عروسی در ایران و سوریه بسیار پر کاربردتر از کشورهای دیگر می باشد.
با خدمات وتشریفات ستاره طلایی در تماس باشید.09123599629 - 22132449

انتخاب مدل کارت عروسی

اگر سری به مغازه هایی که کارت های عروسی عرضه می کنند، بزنید، با تنوع فراوانی مواجه خواهید شد تنوعی که انتخاب را به مراتب برایتان دشوار خواهد کرد.
دیگر مثل زمان های قدیم نیست که کارت های عروسی منحصر به یک مقوای سفید ساده باشد که تنها اسم خانواده ها و آدرس جشن در آن درج می شد پس ابتدا باید عروس و داماد به یک تفاهم برسند که چه نوع کارتی باب طبع شان است.
جنس و مدل کلی کارت را انتخاب کنند و سپس وارد جزئیات شوند.
بسیاری از کارت های عروسی، بخش های تزئینی دارند که باید پس از خرید و در منزل سوار کار شوند , کارهایی مانند چسباندن نگین، روبان، اکلیل و غیره.
رنگ کارت های عروسی
معمولا از دیرباز رسم بر این بوده که تم عروسی سفید و رنگ های نزدیک به سفید باشد.از این رو لباس عروس، دسته گل عروس، کیف و کفش عروس و حتی کارت های عروسی با رنگ هایی نزدیک به سفید طراحی می شدند.استفاده از رنگ های تند برای کارت عروسی جلوه ی خوبی نخواهد داشت.کارت هایی با رنگ های مناسب شکیل تر هستند و زیبایی بصری بیشتری دارند.
کارت عروسی جالب
اگر جزو آن دسته از عروس داماد های خوش ذوقی هستید که، دستی در طراحی و کارهای هنری دارید؛ پس بهتر است خودتان دست به کار شوید و به جای سرک کشیدن در مغازه های سطح شهر، کارت عروسی دلخواه تان را خودتان طراحی کنید.اگر در رشته ی گرافیک سر رشته دارید، این کار به سهولت برایتان امکان پذیر خواهد بود.
اما اگر سررشته ای در این امور ندارید، می توانید به هنر های دستی روی بیاورید.استفاده از هنرهای دستی می تواند برای شما یک کارت عروسی شکیل و زیبا به ارمغان بیاورد.اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که، طراحی و ساخت کارت عروسی زمانی امکان پذیر است که تعداد مهمان های شما محدود باشد چون واقعا ساخت کارهای هنری در ابعاد وسیع زمان زیادی از شما خواهد گرفت.
حتی می توانید برای بخشی از مهمانان از کارت های دست ساز خودتان ارسال کنید و برای بخش دیگری، از کارت های آماده خریداری نمایید.بهتر است کارت های دست ساز را به آن دسته از مهمانان بدهید که ارزش کارهای هنری را بیش از بقیه می دانند و به خوبی از کارت عروسی تان نگهداری خواهند کرد.چرا که متاسفانه بسیاری از مردم پس از منقضی شدن تاریخ عروسی، کارت های عروسی را در سطل زباله می اندازند.

مدل و متن کارت عروسی

معمولا تمام مغازه هایی که کارت های عروسی عرضه می کنند مجموعه ای از متن های عروسی را هم در اختیار زوج جوان قرار می دهند که می توانید از میان آنها متن دلخواه تان را انتخاب کنید.اما گاهی پیش می آید که عروس و داماد از متن های موجود استقبال نمی کنند و ترجیح می دهند متن کارت عروسی شان منحصر به فرد و بکر باشد.در این حالت می توانید متن دلخواه یا شعر دلخواه تان را از مجموعه های شعر شاعران انتخاب کنید و برای چاپ بفرستید یا اگر خودتان اهل ذوق و هنرید دست به قلم شده و متن یا شعری مناسب حال خودتان آماده کنید که هم برای مهمانان جذاب خواهد بود هم خاطره ای خوش برای تمام زندگی تان رقم خواهد زد.

آخرین ویرایش در: 16 بهمن, 1396
به اشتراگ گذاشتن این پست

ارسال یک نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.