دسته گل مدل گرد با پایه نگهدارنده

دسته گل مدل گرد با پایه نگهدارنده

دسته گل مدل گرد با پایه نگهدارنده

در این مدل گلها تقریباً یک اندازه کوتاه می شوند و اختلاف حدود یک یا دو سانتی­متربرای آن کافی است. بهتر است،

پیش ازگل آرایی با برگ های زمینه، حدود کار را مشخص کرد.
به این ترتیب هم زیر کار را پر کرده اند و هم اندازه، گل ها با توجه به محیط در نظر گرفته شده کوتاه می شوند. گل آرایی از مرکزآغاز می شود گلهای مورد استفاده بیشترغنچه نیمه باز
می باشند. پس ازچیدن گل­های اصلی در مرکز و اطراف آن با توجه به حدود مشخص شد، ازگل­های مکمل و پر کننده استفاده شود. دراینجا گل­های اصلی رز و گلهای مکمل و پرکننده میخک و شکوفه های ریزمی باشند که لابه لای گل­های اصلی، با ظرافت آرایش می شوند. در انتها پاپیون را که هماهنگ با رنگ گلها است و بهتر ازنوع سیم دارباشد بوسیله سیم و یک ساقۀ کوچک درون اسفنج طوری وصل شود که کاملاً ثابت شود.

دسته گل آبشار با استفاده ازپایه نگهدارنده (Bouguet Holders)  

فرم آبشار یکی ازمدل های زیبای دسته گل عروس است و اگر کمی دقت شود از یک مثلث کشیده کوچک که انتهای آن یک دایره قرار گرفته است، تشکیل شده است.

و بهتر است قبل ازشروع کارحدود کار بوسیلۀ برگهای زمینه مشخص شود. می توان گلها را از رأس مثلث، به شکل گل آرایی خطی به صورت پلکانی به طرف مرکز آورد و هر چه به قسمت مرکزی نزدیک شویم تعداد گلها بیشترشده آنگاه گل و برگ مکمل را در میان آنها طوری قرار داده که به زیبایی گلهای اصلی لطمه ای وارد نشده سپس پایپیون را که با ابتکار و سلیقۀ شخصی و هماهنگ با رنگ گلها انتخاب شده در انتهای کار بوسیلۀ سیم وصل شود(3).

دسته گل سیم پیچی شده (مخصوص عروس):

در جشنهای طولانی، از آنجائی که دسته گل عروس، مدت زیادی در حرکت است، گل ها و برگ ها با سیم های نازک مخصوص گل آرایی سیم پیچی شوند تا حالت خود را از دست ندهند و پرپر نشوند.

بیشتر گلهای انتخابی غنچه های باز می باشند. ساقۀ برگ ها کمی پایین تر از جایی که مورد نظر است کوتاه می شود و ساقۀ گلها نیز از نزدیکی نهنج قطع می شود.

سیم را از بالای نهنج گل عبور داده و دو لا کرده و با نوار مخصوص پوشانده، سپس برای سهولت در کار گلها و برگ ها به دسته های کوچک تقسیم می شوند و می توان هر قسمت را جداگانه نوار پیچی کرد(4).

دسته گلهای بسته بندی شده برای هدیه:

پیچیدن گلها و ثابت نگه داشتن آن کاری است که از نظر بیننده بسیار سریع و ساده انجام
می شود ولی این کار و انتخاب ضمائم و شاخه های اضافی برای تزئین آن، در یک وقت کوتاه نتیجۀ تمرین و مهارت و آشنایی زیاد به طبیعت گلهای شاخه بریده دارد.برای ساختن یک دسته گل زیبا مسأله اساسی این است که گلها نباید به هم بچسبند و همگی درحال قائم باشند. در ابتدا، گلهای اولیه را در یک دست نگه داشته و گلهای بعدی را با شیب ملایم و سپس با شیب بیشتر در اطراف آنها به طور ضربدری طوری قرار دهید که گلها به هم نچسبند می توان از انگشت شست و سبابه و خود بین ساقه های گل کمک گرفته، سپس برگها و ضمائم تزئین را بین گلهای اصلی قرار دهید و بوسیله سیم یا گیره مخصوص پائین گلها را بسته و سپس با سلیقه شخصی از یک زرورق یا کاغذ مخصوص برای دور کاربهره گرفته.

ستاره طلایی ماندگار پیشرو در ارائه خدمات:

دسته گل عروس,تاج عروس,سفره عقد عروس,آتليه عروسى,حلقه عروس,سرويس طلا عروس,كيك عروسى,گل آرايى عروس,شمع آرايى عروسى,موزيك عروسى,كترينگ عروسى

آخرین ویرایش در: 02 آبان, 1396
به اشتراگ گذاشتن این پست

ارسال یک نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.